Tatt med narkotika

HAUGESUND: To person i begynnelsen av 20 -årene kan vente seg et aldri så lite oppgjør med politiet etter at de ble stoppet av en politipatrulje i Haugesund like rundt klokken 21 mandag kveld.

Den ene kjørte da bil og var sammen med tre andre personer, også de i begynnelsen av 20 -årene. Føreren fremsto ruset og skal også ha innrømmet å ha røyket hasj kort tid før han ble stoppet.

Kontrollen medførte at politiet gjennomførte en ransaking hjemme hos mannen. Der fant de flere forskjellige typer narkotiske stoffer, blant annet ecstasy-tabletter.

To personer blir anmeldt for henholdsvis bruk og besittelse av narkotika og besittelse. Førerkortet ble beslaglagt og saken etterforskes videre av politiet.