Skjermbilde 2017-07-27 kl. 07.55.23

Den lille festivalen er blitt voksen

Aldri før har det vært flere på åpningskonserten. Og aldri før skal de gjøre så mye uventede ting, skal en tro arrangørene.

HAUGESUND: De måtte sette ut flere stoler på åpningskonserten på Haugesund Billedgalleri onsdag kveld. Stadig flere får ørene opp for Podiumfestivalen.

– Vi kommer til å bruke mye tid på å vise fram til de nye musikerne som ikke har vært her før. Og så gjør vi det vi er veldig glad i å gjøre, – å spille musikk folk ikke kjenner så godt på forhånd, og musikk som er litt annerledes enn det du  forventer, sier Mathias Halvorsen, kunstnerisk leder.

Musikerne lover vakre, morsomme og overraskende innslag. I kveld synger Alex Cadden i begge konsertene. 

– Jeg skal synge Benjamin Brittens «Winter Words», som er utrolig vakker. Og etterpå noe helt annet, noen skotske sanger som ble arrangert av Haydn. Det blir gøy, smiler den britiske tenoren.