Foto: Rune Lothe, Vard
Foto: Rune Lothe, Vard

– Tallet hundre ligger og svever

Da de ble æresmedlemmer i Vard fikk de krystallfat, diplom og blomster. Nå vil de gi klubben det den trenger mest. Penger. Mye penger.

FOTBALL: Gjelden er blitt en byrde for fotballklubben. Samlet gjeld er nå på rundt 13 millioner kroner for Vard og Vard-hallen AS, noe som legger beslag på mye av klubbens inntekter. Dette vil æresmedlemmene gjøre noe med. I anledning klubbens 100 års-jubileum har de startet en kronerulling. Responsen har vært upåklagelig.

– Det ramlet inn 15.000 kroner før vi gikk ut med nyheten, sier Kjell A. Underhaug fornøyd.

Æresmedlemmene i Vard, Harald Bersaas, Bjarne Dalaker, Kjell M. Gabrielsen, Rolf Kronstad Johnsen, Knut Kolstø, Edvard G. Sternhoff, Per Sønstabø, John M. Thuestad og Kjell A. Underhaug er nå i gang med å sende brev til Vard-medlemmer, venner og kjente med en oppfordring til å gi en jubileumsgave til klubben.

– Hvor mye håper dere å få inn?

– Å, det er vanskelig, sier Underhaug og drar på det.  – Men det er jo et hundreårsjubileum, og tallet hundre ligger og svever.