Påtroppende ordfører i Karmøy, Jarle Nilsen, stopper konkurranseutsettingen av Storesund bu- og behandlingheim.
Påtroppende ordfører i Karmøy, Jarle Nilsen, stopper konkurranseutsettingen av Storesund bu- og behandlingheim.

11 av 45 kvinner i Karmøys nye kommunestyre

Her er de 45 politikerne i Karmøys nye kommunestyre med vararepresentanter etter at alle personstemmer er gjennomgått.

Også her er kvinneandelen synkende. 11 av 45 folkevalgte er kvinner, en færre enn i den valgperioden som nå ebber ut.

Arbeiderpartiet
1 Jarle Nilsen
2 Heidi Synnøve Nymann
3 Simon Næsse
4 Anne Ferkingstad
5 Svein Aamelfot
6 Trond Aksnes
7 Geir Dybdahl
8 Alf H. Aronsen
9 Svanhild I. Lygre Andersen
10 Robin Hult
11 Odd Mangor Einarsen
12 Didrik Brun Ferkingstad
13 Johnny Eikemo
14 Svein H. Andersen
15 Kenneth Halleland

Vararepresentanter:
16 Veronika Brekke Jakobsen
17 Elin K. Johannessen
18 Jarle (Utsira) Nilsen
19 Randi H. Flesjå
20 May Doris Fagerland
21 Svein Hægland
22 Gunnar Amland
23 Heidi Kjærland
24 Inger Elise Netland Kolstø
25 Fatime Baftiu
26 Rune Kristiansen
27 Hild Reidun Johannessen
28 Bjørn Oddvar Madsen
29 Trond Arne F. Hafstad
30 Aina Budal
31 Janne Robertsen
32 Rada Zahirovic
33 Gunn Elise A. Dale

Fremskrittspartiet
1 Susan E. Borg
2 Pål Andre Døsen
3 Helge Thorheim
4 Øyvind Vaksdal
5 Randi Wisnæs
6 Einar R. Endresen
7 Nina Ve Sæbø
8 Trygve Hagland
9 Vegar L. Pedersen

Vararepresentanter:
10 Bente Tjøsvoll (del av gruppen så lenge Helge Thorheim er på Stortinget)
11 Kenneth Lodden
12 Per Asbjørn Bjelland
13 Marianne K. Svendsen
14 Geir Aarvik
15 Frode Ingebrigtsen
16 Per Inge Sjurseth
17 Rune Midtun
18 Magne A. Olsen
19 Einar Røthing Nilsen
20 Knut Jacob Medhaug
21 Cecilie Juell

Høyre
1 Aase Simonsen
2 Vidar Vilhelmsen
3 Ole Henrik Nesheim
4 Tor Kristian Gaard
5 Inge Jacob Ekornsæter
6 Bjørn Seljestad
7 Kåre Hatløy
8 Turid Aune

Vararepresentanter:
9 Margaret Hystad
10 Heine Birkeland
11 Jan Birger Medhaug
12 Brit Astrid Grønning
13 Geir Harald Skorpe
14 Hans Sandvold
15 Irene Landa
16 Ole Kristian Nilsen
17 Tove Aase Aarekol
18 May Clarine Nes
19 Inger Lise Haavik Dale

Kristelig Folkeparti
1 Leif Malvin Knutsen
2 Cecilie Friestad
3 Roald Alsaker
4 Johnny Stangeland
5 Einar Vårvik
6 Alf Magne Grindhaug
7 Yngve Eriksen

Vararepresentanter:
8 Mads Pedersen
9 Merete Håstø Albertsen
10 Rolf Jarl Sjøen
11 Geir Toskedal
12 Norunn Byrknes
13 Kåre Bakkevold
14 Willy Rygh
15 Hein Ove Hereid
16 Alf Olav Rossland
17 Guttorm Gåsland

Partiet De Kristne
1 Josef Malvin Nilsen

Vararepresentanter:
2 John Tangerås
3 Gordon Lidal
4 Dagmar Knutsen
5 Karl Otto (Lotto) Knutsvik

Miljøpartiet De Grønne
1 Marianne Sol Levinsen

Vararepresentanter:
2 Nils Wergeland Krog
3 Jorunn Elise Omdal
4 Jon Espeset
5 Elin Sofia Lotsberg

Senterpartiet
1 Tor Asle Grønningen
2 Siv Elin Ve

Vararepresentanter:
3 Wenche Lindtner
4 Jens Inge Ve
5 Tollak Mikal Kaldheim
6 Bjørn Bruaset
7 Ragnar Vikshåland

Sosialistisk Venstreparti
1 Odd Magne Hansen

Vararepresentanter:
2 Sten Frode Kristoffersen
3 Hilde Karine Slotnes
4 Kari Myrå
5 Ståle Pedersen

Venstre
1 Magnar Jordåen

Vararepresentanter:
2 Yngve Folven Bergesen
3 Ole Egil Flotve
4 Endre Bø Blindheim
5 Solrun Gjerdevik

Kilde: Karmøy kommune