Øverst på listen, som inneholder 21 navn, står den tidligere Krf-toppen Lars-Kåre Katla. Han meldte seg ut av partiet i høst på grunn av forslaget om å fjerne bekjennelsesparagrafen i KrF. Det åpner for at tillitsvalgte i partiet ikke trenger å være erklærte kristne. På 2. plass står Borgny Håvik, mens Jone Røksund innehar 3. plassen.
– Vi har en sterk liste. Målet bør være at vi får inn tre representanter, og at vi sammen med KrF får inn flere enn de fem de fikk inn sist, sier initiativtager Terje Simonsen til dagen.no.
For å bli valgt trenger ”De Kristne” mest sannsynlig rundt 300 stemmer. Venstre fikk ved forrige valg 272 stemmer. Det holdt til en representant.
– Hvis de som har signert, stemmer på oss, bør vi bli representert, mener Simonsen.
Valgstyret i Bømlo må godkjenne listene før partiet kan stille til valg. De skal møtes den 12. april.